Instytut Podologii Holistycznej –

z pasji do stóp

Cześć, tu Karolina Włodarczyk – pomysłodawczyni i założycielka Instytutu Podologii Holistycznej.

doświadczenia
w podologii

zadowolonych
kursantów

przeczytanych publikacji naukowych

zrealizowanych
kursów

Jestem podologiem z 10-letnim doświadczeniem oraz twórczynią podologicznego projektu edukacyjnego PediWOW, który ewoluował w przestrzeń Instytutu, w którym obecnie jesteś.

Stworzyłam bestsellerowy kurs PodoWOW Expert, który uczy efektywnie pracować ze skórą i paznokciami stóp. Na ten moment przystąpiło już do niego ponad 300 kursantów.

Założyłam Koszalińskie Centrum Stopy – centrum podologiczne, w którym pracuje 7-osobowy zespół podologów i jest wiodącym gabinetem w regionie.

Jestem przekonana, że podologia skupiająca się wyłącznie na łagodzeniu objawów, to już przeszłość. Jedyną drogą prowadzącą do trwałej poprawy u osób zmagających się z dolegliwościami stóp jest spojrzenie na ludzki organizm całościowo. To, co widzimy w gabinecie, jest zwykle wierzchołkiem góry lodowej. Pracując wyłącznie nad objawami, nie jesteśmy w stanie pomóc klientom na dłużej – a na tym powinno nam zależeć, prawda?

Skuteczne terapie to coś, o czym marzy każdy podolog. Jeśli Ty też chcesz dowiedzieć się nie tylko jak przeprowadzić dany zabieg czy badanie, ale także DLACZEGO, to jesteś w dobrych rękach.

Nauczę Cię, jak holistycznie pracować ze stopami, prowadzić skuteczne terapie i cieszyć się podologią!

Co mówią moi kursanci?

Tworzymy przyszłość podologii

Instytut Podologii Holistycznej jest kontynuacją podologicznego projektu edukacyjnego PediWOW prowadzonego przez Karolinę Włodarczyk od 2020 roku.

Przygotowanie teoretyczne jest kluczowe w pracy podologa, a jednak wciąż kładzie się na nie zbyt mały nacisk. Potwierdza to zarówno doświadczenie założycielki Instytutu jak i opinie innych podologów oraz głosy społeczności zgromadzonej w ramach projektu PediWOW.

Dopiero kiedy dobrze znamy anatomię ludzkiego ciała i procesy, które w nim zachodzą – czyli fizjologię, możemy zrozumieć przyczyny problemów, z którymi przychodzą do nas klienci. Dzięki tej wiedzy stawiamy trafne diagnozy i prowadzimy skuteczne terapie, zajmując się równolegle zarówno skutkami, jak i przyczynami dolegliwości.

Efektywna podologia jest możliwa wyłącznie przy współpracy z klientem. To właśnie dlatego kładziemy duży nacisk na komunikację i w prosty sposób tłumaczymy zawiłe informacje pochodzące z naukowych źródeł. Dzięki temu zdobywasz rzetelną wiedzę, którą jesteś w stanie szybko i klarownie przekazać osobom, które przychodzą do Ciebie z problemami stóp. 
Kariera podologa wymaga często także nauki przedsiębiorczości. Aby prowadzić profesjonalny gabinet, potrzebujesz wiedzy dotyczącej budowania zespołu, komunikacji z klientem i zarządzania finansami. Musisz także orientować się w kwestiach formalnych i prawnych, aby móc działać legalnie. Właśnie dlatego otaczamy podologów kompleksową opieką, oferując także wsparcie dla właścicieli gabinetów, aby mogli śmiało rozwijać swoje biznesy.